مبانی نظری پرخاشگری ، پرخاشجویی

مطالب دیگر:
MONACO: مبانی شبکه¬های ارتباطی نانو مولکولیسیستم پرداخت الکترونیکی –برنامه­کاربردیTelco 2.0 اختصاصی برای پرداخت­هاالگوهای مِش محلی در برابر الگوهای باینری محلی: نمایه­ سازی و بازیابی تصویر پزشکیکاهش بهبودیافته تطبیقی نویز ضربهیک الگوریتم موازی سریع متلاقی مثلثی بر اساس GPUآموزش فارکس در 16 جلسهمجموعه سوالات آزمون های ورودی عضویت در جامعه حسابداران رسمی ایران (همراه پاسخ )تحلیل سازه ها (درجه نامعینی پایداری )یک مدل شبکه ­های پتری-فازی شهودی و الگوریتم منطقیدانلود پاورپوینت بازار تجاری و رفتار خریدار تجاری (فصل ششم كتاب اصول بازاریابی كاتلر ترجمه فروزنده)دانلود فایل ورد پروژه سیستم های کنترل گسترده DCS مورد استفاده در نیروگاه هامجموعه پاور پوینت های رشته حسابداری(سری اول)مجموعه پاور پوینت های رشته حسابداری(سری دوم)مجموعه مقاله و تحقیق رشته حسابداریطرح ، مطالعه و امکان سنجی احداث واحد تولید و بسته بندی اسانس از گیاهان داروئیطرح بررسی وامكان سنجی ایجاد و احداث واحد صنعتی بسته بندی گوشتطرح بررسی مراحل طراحی كارخانه پودر خون کشتارگاهیطرح توجیهی مراحل طراحی كارخانه پودر و روغن گوشتگزارش مراحل طراحی كارخانه پودر و روغن ماهیطرح مطالعه و امکان سنجی احداث واحد تولید ترشی و خیارشور
مبانی نظری,پرخاشگری,پرخاشجویی|47091753|enw
این فایل درباره ی مبانی نظری پرخاشگری ، پرخاشجویی می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مبانی نظری پرخاشگری،پرخاشجویی (فصل دوم تحقیق)


مشخصات فایل
تعداد صفحات32حجم0/64 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc
توضیحات کامل

(فصل دوم تحقیق)


مشخصات این متغیر:

منابع: دارد

پژوهش های داخلی و خارجی: دارد

کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

نوع فایل:wordوقابل ویرایشپرخاشگری

پرخاشگری در روان شناسی رفتاری تعریف شده است که قصد آزار و آسیب رساندن به شخصی دیگر، خود یا اشیاء باشد. در تعریف سنتی پرخاشگری آن را رفتاری تعریف کرده‌اند که متوجه فرد دیگری است و هدف آن صدمه زدن به وی است (هزی پاول ماسن و همکاران، 2001).

پرخاشگری به عنوان یک غریزه

فروید غریزه را عامل اصلی پرخاشگری می دانست. وی به یک دیدگاه هیدرولیک در پرخاشگری اعتقاد داشت، این که انرژی پرخاشگرانه، تا یک سطح معینی تولید می گردد و آنگاه از طریق رفتار خشن و تخریب گرا تخلیه می گردد. وی دو دسته غریزه متضاد با عنوان های غریزه زندگی و غریزه مرگ را مطرح می کند. غریزه زندگی سازنده و نگهدارنده حیات است و ما را از جهت ارضاء و حفظ بقاء هدایت می کند. اما غریزه مرگ، مخرب و از هم پاشاننده زندگی است و به صورت پرخاشگری، به نابود کردن و تخریب می پردازد (بندورا[1]، 1973؛ به نقل از شکرکن، 1384). فقط روان تحلیل گران نیستند که چنین عقیده ای دارند، دیگر روانشناسان از جمله "لورنتس" نیز به عنوان یک کردار شناس مشهور پرخاشگری را به عنوان یک غریزه تهاجم تلقی می کرد، که توسط یک سری از عوامل محیطی راه اندازی می گردد.

به عقیده لورنتس پرخاشگری، صفت غریزی تمام موجودات زنده است و برای حفظ حیات انسان و گونه های دیگر حیوانات ضروری است. لورنتس اظهار داشته است پرخاشگری که موجب آسیب رساندن به دیگران می گردد، از غریزه جنگیدن بر می خیزد که بین انسان و سایر ارگانیسم ها مشترک است. انرژی این غریزه به طورخود به خود با عیار کم و بیش ثابت، در ارگانیسم تولید می گردد. احتمال پرخاشگری در نتیجه بالا رفتن میزان انرژی اندوخته شده و وجود و شدت محرک های آزاردهنده پرخاشگری افزایش می یابد (لورنتس،1996؛ به نقل از شکرکن، 1384)."